Oheň si v srdciach Slovákov drží svoje stále miesto. V mnohých domácnostiach by sme mohli nájsť určitú formu krbu alebo pece, ktorá prispieva k vytvoreniu rodinného teplapohody. Ich funkcie, vzhľad i servis sa po niekoľké stáročia menili.

Aké funkcie mali krby v priebehu rokov?

Krbové kachle v minulosti slúžili výlučne na udržiavanie tepla v dome a varenie. Súčasné tradičné krby na drevo alebo moderné plynové či elektrické krby majú aj estetickú funkciu. Slúžia na dokúrenie domu, no najmä, zostávajú miestom stretnutia rodiny a priateľov. Sú symbolom pohodlia a vizuálne atraktívnym doplnkom mnohých domov. Každý z nich teda mal a aj má svoje nezastupiteľné miesto v našich domácnostiach.

krb-drevo-plyn-krbova-vlozka

Moderné krby na drevo

Čo dokáže vytvoriť príjemnejší pocit domova ako praskajúce drevo vo vašom krbe? Moderné krbové vložky na drevo sa vyznačujú vysokou účinnosťou a šetrnosťou v spaľovaní dreva. Na rozdiel od starších krbov na drevo, kde často dochádzalo k začmudeniu skla alebo nastávali problémy so zakúrením, sú modrené alternatívy pripravené vás týchto problémov zbaviť.

Pravdaže, tieto vymoženosti vám dokážu garantovať iba kvalitní výrobcovia. Krbová vložka bude síce o niečo drahšia, ale máte istotu že nezískate dodatočné vrásky z neustáleho umývania skla a čistenia.

Novodobé krbové vložky na drevo sa často vyznačujú aj podstatne nižším množstvom emisií. Ak už krb na drevo nejaký ten rôčik máte, mali by ste zvážiť, že by ste ho vymenili za modernejší, ktorý bude účinnejšíefektívnejší. Práve tieto benefity robia všetky naše krby perfektnou a spoľahlivou voľbou, ak túžite po klasickom krbe na drevo!

 

Krby na plyn

Každý z nás zaručene túži po kozube a dobrou správou pre vás je, že niektoré nové návrhy krbov ponúkajú komfortnú, energeticky účinnú a ekologickú alternatívu ku konvenčným krbom. Jednou z možností je aj moderný plynový krb vhodný nielen do domu, ale aj do domácnosti vášho bytu!

Praktický, estetický, šetrný…

Pre mnohých majiteľov nielen domov, ale aj bytov, sú to práve plynové krbové vložky, ktoré sa v posledných rokoch tešia obrovskej obľube. Prečo je to tak? Plynové krby sú jednak zdrojom tepla vo vašej domácnosti, ale aj módnym a estetickým doplnkom. Ba čo viac, sú vynikajúcou alternatívou v rámci šetrenia životného prostredia!

Okrem praktického účelu, majú krby na plyn nespočetne veľa benefitov:

  • faktor čistoty (plynové krby nevytvárajú žiadne nepohodlie z hľadiska popola z prípravy dreva)
  • eliminácia čistenia krbu
  • pohodlie zapnutia/vypnutia a stále prítomnej dodávky paliva
  • dvojitá bezpečnosť odvodu spalín koncentrickým komínom, ktorý privádza vzduch aj odvádza spaliny a riadiacou jednotkou, ktorá kontroluje proces horenia