Kúpa finančne náročnejších bytových doplnkov, ako nábytok, elektrické spotrebiče či plynový krb, si vyžaduje veľkú mieru pozornosti a informovanosti. Pred tým, ako si vyberiete ten správny plynový krb, dbajte na dodržanie a kontrolu niekoľkých faktorov.

Aký účel má plniť?

Pred kúpou plynového krbu si najprv musíte stanoviť účel, na ktorý krb chcete využívať. Asi pre každého je smerodajný fakt, do akej miery je daná krbová vložka bezpečná. Ďalej je to určite funkčnosť, teda výkon krbu. No a v neposlednom rade nesmiete zabúdať ani na to, akú estetickú hodnotu prinesie do vášho domova.

Zároveň by ste si mali zistiť, či je daný krb navrhnutý s použitím kvalitných materiálov a aká je záruka na daný krb. Takouto kontrolou si zadovážite bezpečný a vysoko kvalitný výrobok.

moderna krbova vlozka v luxusnej dizajnovej obyvacke sivej

Poriadne si ho prezrite!

Je dôležité, aby ste poznali všetky funkcie plynového krbu ešte pred tým, ako si výrobok zakúpite. Veď ani auto si predsa nekupujete preto, že sa vám na prvý pohľad páči. Dôležité sú jeho parametre a funkčnosť. Základom je vidieť krb nielen vypnutý, ale aj zapnutý a vyskúšať si využiteľnosť jeho jednotlivých funkcií.

Máte právo vedieť, do čoho investujete. Ak je to možné, navštívte predajcu krbov v jeho showroome a vyskúšajte si zakúriť v krbe, ktorý si vyberiete. Zažite na vlastnej koži rozdiel medzi krbmi na drevo a krbmi na plyn! 

Krb na kľúč

Vyberajte si vždy predajcu, ktorý ponúka kompletné služby. To znamená, že vašu krbovú vložku nielen nainštaluje a disponuje profesionálnym tímom skúsených krbárov, ale aj zaručí niekoľkoročnú starostlivosť a servis k vášmu krbu v rámci záručnej a pozáručnej doby.

krasny dizajnovy krb v luxusnej obyvacke s bielou gaucovkou

Stavte na jednoduché ovládanie

Trendom moderných domov v dnešnej dobe je ovládanie pomocou mobilných aplikácií. Plynový krb je štandardne vybavený diaľkovým ovládaním ale je tu aj možnosť používania cez mobilnú aplikáciu.  S vaším plynovým krbom budete mať postarané takmer o všetko. Zapaľovanie, udržiavanie ohňa aj jeho zhasínanie nikdy nebolo jednoduchšie!

S ohľadom na životné prostredie

Ovládanie krbu, zároveň, obsahuje aj funkcie na reguláciu rytmuvýšky plameňa (ecoWAVE), ale aj vypnutie bočných horákov, pri vybraných modeloch, (ecoSWITCH) a nastavenie teploty. Takto budete svoj krb využívať mimoriadne efektívne a ekologicky!