Najväčšou výzvou pri výbere plynového krbu je rozhodnúť sa zo širokej škály modelov, ktoré sú k dispozícii. Samozrejme, je potrebné brať ohľad aj na výber krbovej vložky, ktorá má vysokú účinnosť a vyhovovala vašim konkrétnym potrebám.

V posledných rokoch vývoj kvalitných plynových krbov napredoval. K dispozícii sú niektoré prepracované krbové vložky, ktoré ponúkajú vizuálne atraktívny plameň, sú efektívne a šetria vašu energiu. Aké sú typy plynových krbových vložiek? Aký dizajn môže mať plynové krby vo vašom príbytku?

Plynový krb v existujúcom otvorenom krbe

Takéto krbové vložky sa používajú na premenu otvoreného krbu na drevo. Plynová krbová vložka sa vsunie do existujúceho otvoru v otvorenom krbe, podľa potreby so stavebnou úpravou. Existujúci komín sa musí vpraviť/vyvložkovať na koncentrický komín, ktorý sa napojí do plynovej krbovej vložky, aby bol zabezpečený uzavretý systém spaľovania. K tomuto miestu je potrebné priviezť plyn a elektrinu. Vhodnou krbovou vložkou pre takúto rekonštrukciu je model Interra Gas. 

krb, interiér, moderný krb, krbová vložka

Samostatne stojaci plynový krb

Plynové krby môžu byť s minimalistickou obstavbou samostatne stojace v priestore, kde sa môžu použiť aj ako dominantný prvok priestoru alebo predeľovacia stena, napr. DV, DVL, piecka DC. Dokonca, plynový krb môže pôsobiť aj ako malá plynová piecka. 

Krb ako ho všetci poznáme, ale v plynovom prevedení

Milovníci klasického krbu si prídu na svoje v kolekcii dôveryhodnou imitáciou horenia dreva. Imitácia dreva je v krbe uložená po celý čas, a tak na zakúrenie a reguláciu potrebujete len diaľkový ovládač. Dokonca, viete si regulovať aj výšku plameňa podľa potreby a želania.

Dekorácia ohniska môže byť v dvoch dizajnoch. A to, otvorená imitácia dreva, ktorá vyzerá, že drevo je už čiastočne ohorené a zakúrili ste pol hodinu dozadu/pred pol hodinou alebo imitácia naštiepaného dreva, ktorá vyzerá, že ste práve priložili.

krasny cierny plynovy krb v obyvacke s kreslom

Krby na plyn od nás

Pre moderne zariadené interiéry je možné vybrať si plynový krb s podlhovastým presklením a dekoratívnymi kamienkami. Podľa ladenia interiéru sa dajú nakombinovať napríklad sklíčka vo svetlom prevedení, v ktorých sa ligoce plameň alebo biele, sivé či terakotové matné kamienky. 

Ďalšou výnimočnou charakteristikou našich krbových vložiek je ich vysoká účinnosť. Samozrejme, aj s ohľadom na šetrenie životného prostredia. Keďže krby spĺňajú prísne európske štandardy, každý krb je štandardne vybavený možnosťou funkcie šetrenia energie – ECOWAVE. A to, prostredníctvom jednoduchej mobilnej aplikáciefunkciami šetrenia energie zabodovanými do každej krbovej vložky.

Nechajte si nainštalovať plynový krb našimi školenými odborníkmi a môžete si byť istí, že si budete teplo domova užívať aj s 8 ročnou zárukou, okamžitým komfortom a spoľahlivým výkonom po celý život!