Antireflexné sklo je ošetrené unikátnou antireflexnou vrstvou. Povlak zabezpečuje, že reflexný index skla je znížený na maximálne možné minimum.

Funkcie antireflexného skla

Špeciálny antireflexný povlak pomáha minimalizovať okolité odrazy. Majiteľom tak ponúka kryštalicky jasný pohľad nielen na obraz plameňa, ale zároveň vytvára dojem otvoreného ohniska. Nevýhodou antireflexného skla je, že životnosť antireflexnej vrstvy nie je trvalá a je náchylné na poškodenie.

Starostlivosť o antireflexné sklo

Ako dlho vám vydrží antireflexné sklo v 100 % stave? Všetko závisí od kvality a pravidelnosti čistenia, no najmä od vhodne zvolených čistiacich prostriedkov. Na jednej strane, je servisovanie antireflexného skla pomerne rovnaké, ako v prípade klasického skla. Na druhej strane treba byť veľmi opatrný pri výbere čistiaceho prostriedku a handričky.

Antireflexná vrstva je citlivá na poškodenie. Preto si údržba antireflexného skla sčasti vyžaduje špecifickú starostlivosť:

  1. Použite mäkkú handričku s dostatočným množstvom vhodného čistiaceho prostriedku. Netlačte, len jemne zotrite (bez vŕzgania).
  2. Používajte výhradne neutrálne alebo jemne zásadité čistiace prostriedky na báze vody bez prísad a abrazív. Nie kyslé, ani zásadité prostriedky.
  3. Nepoužívajte abrazívne prostriedky. Ani čistič keramických dosiek. Nepoužívajte oceľovú vlnu ani abrazívne čistiace prostriedky obsahujúce amoniak.
  4. Pravidelne čistite vnútornú a vonkajšiu stranu skla smerom zdola hore. Frekvencia čistenia závisí od stupňa znečistenia.
  5. Nikdy nenechávajte škvrny a nečistoty na skle bez čistenia. Dlhodobé nečistenie skla môže spôsobiť jeho poškodenie. Sklo sa stane matným a nemusí byť možné vyčistiť ho.
  6. Ak je sklo veľmi znečistené, je vhodné urobiť „predčistenie“ so suchou mäkkou handričkou z mikrovláken. Jemne zotrite nečistoty.
  7. Sklo vždy úplne osušte. Kvapky čističa môžu zanechať stopy na antireflexnej vrstve.
  8. Po očistení skla zatvorte dvere do pôvodnej polohy, skontrolujte, či sú háčiky na svojom mieste správne zaskočené.

Investujte do kvality a pôsobivého dizajnu

Či už sa teda rozhodnete pre krb na plyn bez antireflexného skla alebo s ním, v rámci antireflexného skla by ste mali počítať s väčšou investíciou. A to nielen do samotného skla ale aj do čistiacich prostriedkov a času vyhradeného na jeho čistenie.

Pravidelným a kvalitným servisom si tak viete jednoducho zabezpečiť trvácnosť vášho dokonalého výhľadu na horiaci plameň s dojmom otvoreného ohniska bez reflexií okolitého prostredia.