Túžite po modernom dizajnovom krbe, ktorý vytvorí dokonalé teplo domova? Prvotná idea väčšiny kupujúcich o novej luxusnej krbovej vložke sa rozplynie hneď po tom, ako si uvedomia, že ani nevedia, čo vlastne chcú. Na čo sa sústrediť pri kúpe nového plynového krbu alebo krbu na drevo?

 

3 základné otázky

Pri kúpe nového krbu by ste mali mať aspoň ako-takú predstavu o tom, aký hľadáte. Aj keď sa už nesústredíte na technické parametre okolo obstavby krbu, určite viete, ako by asi mala esteticky vyzerať. Avšak, predtým, ako pôjdete do predajne by ste si mali odpovedať na tri základné otázky:

  1. Chcete krb na drevo alebo plynový krb?
  2. Máte vo vašom dome už existujúci komín?
  3. Aká je energetická strata vášho domu?

 

Plynový krb vs. krb na drevo

Ak si chcete dlhé zimné večeri vychutnávať pri plynovom krbe, spektrum možností je neobmedzené. Stačí si jednoducho vybrať ten, ktorý sa vám páči. V prípade krbu na drevo sa situácia mení v závislosti od ostatných dvoch otázok. A síce, či máte vo vašom dome komín alebo nie, aká je dispozícia domu a jeho tepelná strata.

 

Máte komín alebo ešte staviate?

Máte komín postavený alebo sa komín ešte len bude stavať? V prípade, že chcete krb na drevo a komín už máte postavený, naše možnosti sú limitované. Musíme spoločne vybrať taký krb, ktorý sa hodí na daný komín. Preto budeme potrebovať projekt domu spolu s dispozíciou miestnosti a s výškou komína.

 

Ak ste ale práve v procese výstavby a komín ešte nemáte postavený, naše možnosti prakticky nepoznajú hranice. Jediným obmedzením ostáva dispozícia vášho domu. V tomto prípade budeme potrebovať nejaký pôdorys domu s veľkosťou a dispozíciou priestoru, v ktorom bude váš krb stáť. Nemáte so sebou projekt? Podáme vám pero a papier a nakreslite nám ho ho sami!

 

Tepelná strata domu

Je váš dom nízkoenergetický alebo pasívny? V prípade pasívnych domov sa v rámci možností dostávame na minimum. Avšak, nie na dno! Jediným rozdielom oproti klasickým domom alebo nízkoenergetickým domom je výber len s malých krbov s nízkym výkonom, aby ste sa vo vašom dome doslova neuvarili. V rámci nízkoenergetických domov sa spektrum možnosti opäť rozširuje na maximum.

 

Neváhajte a vytvorte s nami neopakovateľnú atmosféru vášho domova!