Krby na plyn sa na Slovensku stávajú postupne čím ďalej tým známejším pojmom a vyhľadávanejšou voľbou. Najmä, ak ste napríklad obyvateľom mesta a bývate v byte, kde je možné mať komín. Alebo bývate v dome, ale príprava dreva nie je vaša obľúbená činnosť. Aké sú jeho základné funkcievýhody?

 

Druh paliva

Viete si predstaviť, že budete mať doma klasické kúrenie na plyn doplnené o príjemný zážitok z horiaceho krbu? Plynový krb obe definície spĺňa na výbornú! Navyše, v prípade, že kupujete suché tvrdé štiepané drevo, jeho spotreba je porovnateľnákrbom na drevo. Samozrejme krb slúži hlavne ako lokálny zdroj tepla.

 

Diaľkové ovládanie

Niektoré moderné obývačky sa už v dnešnej dobe dajú ovládať pomocou mobilných aplikácií. S vaším plynovým krbom bude postarané takmer o všetko. Keď budete v jeho blízkosti, zapaľovanie, udržiavanie ohňa, ale aj jeho zhasínanie nikdy nebolo jednoduchšie. Či už na to použijete diaľkové ovládanie alebo mobilnú aplikáciu.

Kontrola

Okrem toho, budete mať svoj krb neustále pod kontrolou. Ako je to možné? Moderné plynové krby sú navrhnuté tak, aby vám poskytli absolútny komfort a ich ovládanie napríklad aj dotykom jediného prsta.

 

Ekologické nastavenie

Ovládanie plynového krbu obsahuje funkcie nastavenia horenia s premenlivým výkonomvýškou plameňa (ecoWAVE). Ak však chcete ušetriť ešte viac, v možnostiach máte aj vypnutie bočných, prípadne sekundárnych horákov (ecoSWITCH) a nastavenie výšky plameňa. Takto budete svoj domov vykurovať mimoriadne efektívne a ekologicky!

 

Efektívne vykurovanie

Premýšľate nad kúpou plynového krbu, ale máte pochybnosti či vašu obývačku vykúri rovnako ako klasický krb na drevo? Nemusíte mať obavy! Kúrenie prostredníctvom krbu na plyn je rovnaké, ako keby ste vykurovali drevom, ale omnoho pohodlnejšie.

 

Plynové krby bez problémov ohrejú vzduch v miestnosti, v ktorej sú zabudované. Pri správnom umiestnení, napr. blízko schodiska, dverí a pod., je schopný vykurovať viacero miestností a pri rekuperácii aj takmer celý dom. Netreba však zabudnúť, že ide hlavne o zdroj tepla pre danú miestnosť.

Vysoká účinnosť

Naša spoločnosť vyrába krby s vysokou účinnosťou, aby efektivita premeny paliva na teplo bola čo možno najvyššia a pritom bol stále zachovaný krásny pohľad do oheňa. Aj vďaka funkciám šetrenia energie (ecoWAVE a ecoSWITCH) môže byť ich používanie nenáročné na spotrebu. Napríklad využívaním funkcie ecoWAVE budete schopní ušetriť až 40 % paliva!

 

Bezpečnosť na prvom mieste

Ďalšou výhodou plynových krbov je bezpečnosť. Tým, že sa počas kúrenia krb na plyn neotvára, nedochádza k priamemu kontaktu s ohňom. Preto vo vašej domácnosti nikdy nevznikne nebezpečenstvo požiaru z vyprsknutého uhlíka!

 

Chod krbovej vložky kontroluje elektronika, ktorá vyhodnocuje, či je prevádzka bezproblémová. Ako náhle zistí elektronika nejaký problém, krbovú vložku vypne, uzavrie klapku na prívod plynu a na diaľkovom ovládači zobrazí chybu. Samozrejme plynová krbová vložka je zdroj tepla, takže sklo je rovnako horúce ako pri krbe na drevo a treba byť opatrný, aby ste sa nepopálili.